Сода каустична (натр їдкий) - це дуже сильне хімічне підставу.
Водні розчини NaOH мають сильну лужну реакцію (pH 1% -розчину = 13).
При розчиненні у води, або при розведенні водного розчину, а так само при взаємодії з кислотами виділяється багато тепла.
Натр їдкий, взаємодіє з вуглекислим газом, присутнім в повітрі, пов'язаність язує його, в результаті чого, з годиною, утворюється білий осад - сода кальцинована (Na2CO3)
Натр їдкий активно реагує з легкими металами: алюмінієм, цинком, магнієм, оловом і їх сплавами, виділяючи при цьому велику кількість водню.
Натр їдкий здатний руйнувати скло і порцеляна за допомогою вилуговування силікатів (за рахунок взаємодії із які у них діоксидом кремнію), а також матеріали органічного походження папір, шкіру, тканини і т. д.
Чи не вступає у взаємодію з вуглецевою сталлю, хромо-нікелевої сталлю, поліетилен, полівінілхлорид, а так само з багатьма гумово-технічними матеріалами.
Область застосування каустичної соди
Натр їдкий широко застосовується в хімічній, нафтохімічній, газовій, металургійній, целюлозно-паперової, текстильної, харчової промисловості та для побутових потреб:
На підприємствах харчової промисловості (маслозаводи, молочарні, масложиркомбінати, лікеро-горілчані, пивоварні заводи і т. д): для миття промислового обладнання, трубопроводів з нержавіючої сталі від жиру і масляних речовин, органічних залишків, для знежирення і обробки тари, інвентарю .
У процесах водопідготовки: застосовується для нейтралізації кислот і їх оксидів у води.
У будівництві: при виробництві будівельних матеріалів (газобетону), а так само для зміцнення (грунтів) підстав фундаментів будівель і споруд.
У миловарінні: Для омилення жирів при виробництві мила, шампуню та інших миючих засобів, натр їдкий входити до складу поверхнево-активних речовин багатьох миючих засобів.
У целюлозно-паперовій промисловості, у виробництві паперу, картону, штучних волокон, деревно-волоконних плит. А так само для відбілювання тканин, льону.
У нафтовій сфері натр їдкий застосовують для очищення нафти, нафтопродуктів. З його використанням проводитися масляна продукція.
У побуті: для промивання каналізації, систем опалення (чавун, вуглецева сталь), приміщень і т.п., там де необхідно розчинити, видалити органічні відкладення, забруднення, залишки.
Для миття та знезараження / дезінфекції тваринницьких комплексів / приміщень.
Клас небезпеки каустичної соди
Їдкий натр є уїдливе коррозійноактівное речовина. При попаданні на шкіру викликає хімічні опіки, а при тривалому впливі може викликати виразки і екземи. Сильно діє на слизові оболонки. Небезпечно потрапляння їдкого натру в очі.
У разі потрапляння в очі або на шкіру ретельно промити водою.
Гранично допустима концентрація аерозолю їдкого натру в повітрі робочої зони виробничих приміщень (ГДК) - 0,5 мг / м3.
При роботі з їдким натром, необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту: захисними окулярами, гумовими рукавичками та захисним одягом.
Каустична сода пожежо - та вибухобезпечна, відноситься до шкідливих речовин 2-го класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Китай |
- Ціна: 18 200 грн
- Мінімальне замовлення: 10 шт.