Сода каустична (луска) розфасована в мішки по 25 кг
сода каустична, натрій їдкий технічний, натрію гідроокис, натрію гідрат окису, луг натрієва, натр їдкий.
ГОСТ 2263-79 для технічного речовини
ГОСТ 11078-78 для технічного очищеного речовини
ГОСТ 4328-77 для реактивного речовини
СТО 00203275-206-2007 для технічного гранульованого
застосування
Натрій їдкий, або сода каустична, використовується в різних галузях промисловості, а також для побутових потреб. Сфера використання:
целюлозно-паперова промисловість (виготовлення паперу, картону, штучного волокна, плит з деревного волокна);
хімічна промисловість (нейтралізація кислот і оксидів, використання в якості реагенту або каталізатора в хімічних реакціях, для титрування в хімічному аналізі, для титрування алюмінію, у виробництві чистих металів, для виробництва олій і ін.);
для виготовлення біодизельного палива (видобувається з рослинних олій і служити заміною звичайному дизельному паливу);
легка промисловість (виробництво шовку, відбілювання тканин);
автомобільне виробництво (бере участь у виробництві лужних акумуляторів);
харчова промисловість (промивка обладнання; обмежено - для виробництва та обробки продуктів харчування). Є зареєстрованою харчовою добавкою Е524.
Натрій їдкий, крім соди каустичної, називають також: їдкий натр, їдкий луг, каустик. Він є найпоширенішим видом лугу. Протягом року в світі видобувається і використовується понад 57 млн тонн їдкого натрію. Питома вага речовини - 2,13. Їдкий луг добре розчиняється у воді (43% при нульовій температурі), але не розчинний в діхлоретане. З натрію їдкого виготовляється дегазирующий розчин №2, також речовина застосовується для дегазації місцевості. До складу аміачно-лужного розчину №2 входять: їдкий натрій (2%), моноетаноламін (5%) і аміак (20%). За допомогою даного розчину проводиться дегазація військового транспорту, бойової техніки, різного озброєння, які оказалость заражені отруйними речовинами типу зарину. Такі компоненти як аміак і моноетаноламін використовуються в якості дегазуючих речовин, а також для зниження температури замерзання розчину до мінус 40 ° C. Цей розчин зберігається в залізних бочках, ємність яких складає 100 і 250 літрів. У них же транспортується в розташування військ. Концентрований розчин їдкого лугу може руйнувати тканини і взуття, а також роз'їдати шкіру людини.
При зверненні з їдким натрієм не варто забувати про небезпеку, яка може в собі нести цю речовину. Воно є їдким і корозійно-активним. Даний компонент має 2-й клас небезпеки, при роботі з ним слід дотримуватися необхідних заходів обережності. У разі потрапляння їдкого лугу на шкіру, в очі або на слизові оболонки можуть утворитися серйозні хімічні опіки. У разі контакту натрію їдкого зі слизової поверхнею необхідно негайно промити уражену ділянку водою, а в разі потрапляння на шкіру - розчином оцтової кислоти.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Китай |
- Ціна: 36 500 грн