Амофос — азотно-фосфорне концентроване розчинне добриво. (Фосфорнокислий амоній). Містить близько 10-12 % N і 52% Р2О5. В основному складається з моноамонійфосфат NH4H2PO4 і частково діамонійфосфату (NH4)2HPO4.
Отримання[ред. | ред код]
Отримують нейтралізацією фосфорної кислоти аміаком[1]:
2H3PO4 + 3NH3 = NH4H2PO4 + (NH4)2HPO4 Амофос — концентроване комплексне фосфорно-азотне добриво отримують нейтралізацією ортофосфорної кислоти аміаком. Основу амофосу складають моноамонійфосфат NH4H2PO4 і частково діамонійфосфат (NH4)2НРО4 .
В амофосі, який випускається у вигляді двох марок — «А» і «Б», міститься 9-11% N і 42-50% P2O5, тобто відношення N : P2O5 в добриві надмірно широке, одно 1 : 4 (азоту міститься в 4 рази менше, ніж фосфору). Це висококонцентроване добриво, що містить азот і фосфор у добре засвоюваній рослинами формі. 1 ц амофосу замінює не менше 2,5 ц простого суперфосфату і 0,35 ц аміачної селітри.
Найчастіше зустрічається формула добрива 11-52-0. Розчинність при 20°С становить 370 г/л, рН розчину - 4-4,5. Рекомендується його використання на початку сезону, коли потреба кореневої системи у фосфорі особливо висока. Добриво малогигроскопично і відноситься до групи водорозчинних фосфорних добрив. Це сполуки, які добре розчиняються у воді.
При наявності вологи в грунті МАФ швидко розпадається на NН4+ Н2РО-4, іони, які добре засвоюються рослинами. Реакція ґрунтового розчину змінюється на слабокислу, тому амофос - хороший вибір для нейтральних і лужних ґрунтів. Гранульований амофос вносять розкиданням по поверхні грунту з подальшим закладенням або стрічково. Моноамонійфосфат в ґрунті можна розташовувати близько до проростаючим насінням без небезпеки пошкодження їх аміаком. Недолік азоту компенсується внесенням азотних добрив у підживлення
Амофос можна безпосередньо застосовувати і як припосівного (рядкового) добрива під бавовник, картопля і зернові культури.
- Ціна: 13 800 грн/т
- Мінімальне замовлення: 2 т